Достапни линкови

Четиринаесетмина убиени во Кина, јавуваат медиумите


Кинеските медиуми јавија дека 14 бунтиовници биле убиени минатата недела во судир со полицијата. Кинеската новинска агенција јави дека демонстрантите се обиделе да упаднат во полициска станица, извикувајки „Алах, единствениот бог“. Убиените биле на возраст од 20 до 40 години.
XS
SM
MD
LG