Достапни линкови

Талибанците демантираат дека им умрел лидерот


Портпарол на Талибанските милитанти ги демантираше извештаите дека починал врховниот лидер на терористичкото движење Мула Омар. Портпаролот тврди дека нивните телефони биле хакирани и биле испратени СМС пораки со невистинити тврдења. Талибанците ја обвинуваат американската разузнавачка служба за дизинформацијата и се закануваат со одмазда.
XS
SM
MD
LG