Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло, можни се локални врнежи


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, со можна локална појава на врнежи и грмежи. Дневнте температури ќе бидат во интервалот од 27 до 36 степени а индексот на ултравиолетовото зрачење ќе биде осум. Во главниот град се очекува сончево време со температури до 34 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG