Достапни линкови

Мурдок нападнат за време на сослушувањето


Сослушувањето на Руперт Мурдок пред британската парламентарна комисија е прекинато, откако еден човек се обиде да го нападне Руперт Мурдок. Полицијата го уапси човекот. Руперт Мурдок и неговиот син Џејмс се појавија пред Парламентот поради снандалот со телефонското прислушкување , кој доведе до затворање на магазинот Њуз оф т ворлд, дел од нивната медумска корпорација.
XS
SM
MD
LG