Достапни линкови

Претседателот на Казахстан „тајно“ се лекува во Германија


Претседателот на Казахстан Нурсултан Назарбаев
Претседателот на Казахстан Нурсултан Назарбаев е примен во болница во северна Германија, но не се знае на каков третман, пишуваат германските медиуми. Во весникот „Билд“ се наведува дека 71-годишниот претседател тајно бил однесен во Универзитетскиот медицински центар во Хамбург. Се наведува дека Министерството за надворешни работи на Германија посредувало за медицинскиот третман на Назарбаев. Но од Министерството велат дека не знаат дека Назарбаев е во Хамбург.
XS
SM
MD
LG