Достапни линкови

Пораст на нападите во Авганистан


Бомба експлодирала денеска во полициска станица во јужен Авганистан, каде контролата на безбедноста оваа недела треба да премине во рацета на авганистанските трупи. Нападот се случил во близина на главниот град на провинцијата Хелманд . Вчера во истата провинција еден полицаец уби седумина негови колеги.
XS
SM
MD
LG