Достапни линкови

Шатлот Атлантис се враќа дома


Американскиот шатл Атлантис се одлепи од Вселенската станица Мир и се враќа кон Земјата.
Станува збор за последната мисија на Атлантис во рамките на американската шатл програма која се затвора.
XS
SM
MD
LG