Достапни линкови

САД - На Гадафи му е речено дека мора да си замине


Американскиот Стејт Департмент потврди дека американски преставници се сретнале со престваници на либискиот владетел Мохамед ел Гадафи при што му пренесле порака дека тој мора да ја напушти функцијата.
Во соопштението се наведува дека не станувало збор за преговори и дека не се планираат нови средби.
Во петокот САД и 30 земји го признаа бунтовничкиот Национален Транзициски Совет за легитимна влада.
XS
SM
MD
LG