Достапни линкови

Мурдок се соочува со сослушување во Британскиот парламент


Руперт Мурдок.
Шефот на Њуз Коропорацијата Руперт Мурдок и неговиот син Џејмс денеска ќе бидат сослушани во Парламентот поради скандалот сослушување кој доведе до затворање на магазинот „News of the World“( Вести од светот), дел од нивната медумска корпорација.
До сослушувањето доаѓа по вчерашната оставка на лондонскиот заменик полициски комесар Џон Јејтс, кој пред две години не отвори истрага за прислушкување поврзани со таблоидот „News of the World“.
XS
SM
MD
LG