Достапни линкови

Камерон ја скрати африканската турнеја поради скандалот


Британскиот премиер Дејвид Камерон поради скандалот со прислушувањето ќе ја скрати турнејата по Африка и ќе се врати во Лондон денеска, еден ден порано од предвиденото. Според еден негов советник, Камерон се враќа за да го подготви говорот што ќе го одржи во парламентот утре изутрина.
Инаку, денеска медиумскиот магнат Руперт Мардок и неговиот син Џејмс ќе бидат испитувани пред парламентарниот истражен комитет.
XS
SM
MD
LG