Достапни линкови

Времето и натаму сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Кон крајот на денот се очекува локално зголемување на облачноста особено во јужните делови од земјава. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 32 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура од 20 и дневна до 36 степени.
XS
SM
MD
LG