Достапни линкови

„Фемен“ ги разголија градите и за грузиските фоторепортери


Фемен во акција пред грузиската амбасада во Киев
Членките на укрaинската група „Фемен“ кои се познати по нивните топлес протести, биле нападнатi денеска пред грузиската амбасада во Киев. Тие протестираа поради апсењето на грузиските фоторепортери. Членките на Фемен кои „глумеле“ фоторепортери биле нападнати од еден човек кој излегол од грузиската амбасада. Потоа човекот ги нападнал и насобраните фоторепортери кои исто така протестирале. Грузиските власти уапсија тројца фоторепортери кои се обвинети дека шпионирале за Русија.
XS
SM
MD
LG