Достапни линкови

Лидерите на Србија, Хрватска и БиХ се сретнаа на Бриони


Тадиќ и Јосиповиќ, на прес конференција во 2010
Претседателите на Србија Борис Тадиќ, на Хрватска Иво Јосиповиќ и членот на претседателството на БиХ Жељко Комшиќ денеска изразија меѓусебна подршка за евроатланската интеграција на земјите и ја истакнаа важноста од одржување на заеднички состанок за целиот регион. Лидерите се сретнаа денеска во Белата вила на Бриони . На состанокот учесниците ја истакнале и важноста од јакнење на економската соработка, особен развојот на инфраструктурата.
XS
SM
MD
LG