Достапни линкови

Русија-уапсени 4 луѓе кои планирале терористички напади во Москва


Архива
Руските власти денеска уапсиле четворица мажи од Северен Кавказ, кои наводно планирале големи терористички напади на цели во Москва, соопштуваат од руската федерална служба за безбедност. Од таму велат дека уапсените планирале напади на преполни објекти и на транспортната инфраструктура. Безбедносните сили при апсењето, конфискувале рачно изработени бомби, друго оружје и карта со план за наводниот напад.
XS
SM
MD
LG