Достапни линкови

Тунис-малолетник убиен за време на анти-владините протести


Протести во Тунис
Еден малолетник бил убиен вчера во Тунис во обид војниците да ги прекинат анти-владините демонстрации . Ова е втoр бран на насилни протести во Тунис. Од Министерството за одбрана потврдија дека за време на вчерашните протести е убиено едно14-годишно момче.
XS
SM
MD
LG