Достапни линкови

Русија го критикуваше признавањето на либиските бунтовници


Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров
Русија ги критикуваше западните држави кои го признаваат либискиот Национален Преоден Совет, како легитимни преставници на либискиот народ. Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров изјави денеска дека САД и другите земји кои формално ги признаа бунтовниците заземаат страни во граѓанската војна на Либија.
XS
SM
MD
LG