Достапни линкови

Талибанците објавија видео на кое убиваат полицајци


Пакистански полицајци
Талибанците денеска објавија видео на кое се гледа како милитантите екзекутираат 16 пакистански племенски полицајци кои биле заробени претходно овој месец во борбите во областите долж границата со Авганистан. Од пакистанската армија ја потврдуваат содржината на видеото. Тие велат дека талибанците кој ги убиле полицајците доаѓаат од долината Сват.
XS
SM
MD
LG