Достапни линкови

Иранските сили во акција на границата со Ирак


Командантот на иранската револуционерна гарда изјавил за ИРНА дека иранските сили ја превзеле контролата врз три кампа на движењето на иранските курдски бунтовници во Ирак. Според истиот извор, операцијата на границата со Ирак, која започнала во саботата, сеуште е во тек.
XS
SM
MD
LG