Достапни линкови

Жестоки борби во либијскиот град Брега


Либијските бунтовници тврдат дека водат битка со приврзаниците на Моамер Гадафи во резиденцијалните делови на градот Брега. Бунтовниците неколку дена напредуваа кон Брега и покрај артилериските напади од страна на владините сили. Нема независна потврда за ваквите информации.
XS
SM
MD
LG