Достапни линкови

Инцидент во Чеченија, двајца полицајци загинале


Двајца руски полицајци биле убиени, а уште 7-мина повредени при експлозија во Чеченија. Според Интерфакс, до инцидентот дошло во регионот Ведоно, каде што имало и борби меѓу безбедносните сили и исламистички милитанти.
XS
SM
MD
LG