Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерна облачност во северните и северозападните делови. Температурата ќе се движи од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.
Во Скопје и околината, слично време со температура до 36 степени.
XS
SM
MD
LG