Достапни линкови

Хосни Мубарак паднал во кома


Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак
Поранешниот претседател на Египет, Хосни Мубарак паднал во кома, соопштил неговиот адвокат, велат новинските извештаи. Мубарак беше соборен од власт во февруари. По инфарктот што го доживеа за време на едно сослушување, тој се наоѓа во болница во Шарм ел-Шеик.
XS
SM
MD
LG