Достапни линкови

Либија- НАТО силите погодиле воен склад во Триполи


Напади на НАТО врз Триполи
Во воздушните напади на НАТО силите во главниот град на Либија, биле погодени воено складиште, три радарски постројки, против-авионски ракетен фрлач , соопштија од Алијансата. НАТО вршат напади врз либиски воени цели, како дел од мисијата на ОН за заштита на цивилите од силите лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG