Достапни линкови

Од денеска летови од Скопје до Венеција и Анкона


аеродромот „Александар Велики“ во Скопје
Од денеска почнаа да летаат првите авиони на релациите Скопје-Анкона-Скопје и Скопје-Венеција-Скопје, на италијанската авиокомпанија „Бел Ер Јуроп“. На овие релации авионите ќе се обраќаат два пати неделно - секој четврток и недела. Цената на билетот за двете дестинации во еден правец е 79 евра, со вклучени аеродромски такси. Во цената е вклучена и провизијата за багаж до 20 килограми.
XS
SM
MD
LG