Достапни линкови

Британски војник убиен во Авганистан


Британски војници
Еден британски војник вчера бил убиен во Авганистан, соопштија од Министерството за одбрана на Велика Британија. Од Министерството велат дека војникот бил во партола заедно со авганистански војници во провинцијата Хелманд кога милитаните отвориле оган на нив.
XS
SM
MD
LG