Достапни линкови

Клинтон во Атина, да даде подршка за излез од кризата


Папандреу и Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Грција за да ја изрази поддршката на САД за програмата за намалување на дефицитот во борбата за излез од кризата. За време на дводневната посета на Атина, планирано е Клинтон да разговара со претседателот Карлос Папуљас, со премиерот Јоргос Папандреу, и со министрите за надворешни работи и за финансии. По Грција, Клинтот ќе отпатува на турнеја во Индија, Индонезија, Хонг Конг и јужна Кина
XS
SM
MD
LG