Достапни линкови

Во Авганистан загинале 10 бунтовници


Најмалку 10 бунтовници загинале денеска, во престрелка со авганистанските и војниците на НАТО во провинцијата Нангарар. Акцијата од страна на авганистанските и странските војници била насочена кон бунтовниците кои биле собрани во една училишта зграда во областа Шева. Локалните власти велат дека бунтовниците планирале напади врз војниците во таа област.
XS
SM
MD
LG