Достапни линкови

Во Италија уапсено семејство наркодилери


Италијанската полиција во Фиренца уапсила цело семејство наркодилери Уапсени се сопружниците и три од четирите нивни деца кои шверцувале дрога во периодот од 2009 до 2011 година. Полицијата не уаспеала да го уапси четвриот син, кој сеуште е во бегство. Семејната нарко организација функционирала на реалција Албанија- Грција- Италија. Според полициски извори, таткото и мајката биле задолжени за нарачките во споменатите три земји, додека нивните деца го вршеле транспортот, при што од секоја пратка заработувале по 200 илјади евра.
XS
SM
MD
LG