Достапни линкови

Авганистан-во Хелманд загинале двајца војници


Архива
Еден авганистански војник и најмалку еден странски војник загинаа денеска во јужниот дел на провинцијата Хелманд, соопшти полицијата. Тие загинале во престрелка со непријателските сили. Нападот доаѓа во пресрет на предавањето на контролата на безбедноста од страна на НАТО на авганистанските власти. Хелманд е провинцијата каде ќе започне првата фаза од предавањето на одговорностите. На војниците пукал човек кој носел униформа на националната армија
XS
SM
MD
LG