Достапни линкови

Обама повика да се спречи економскиот Армагедон


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ги повика пратениците да го спречат, како што рече, економскиот Армагедон со тоа што брзо ќе постигнат годовор со што ќе спречат банкрот на земјата на почетокот на август. Обама во своето неделно радио обраќање рече ќе бидат потребни балансиран пристап, многу жртвување, и подготвеност да се направи непопуларен избор на некои работи, за да се постигне здрава економија. Владата на САД го достигна плафонот на задолжување од 14, 29 билиони долари во мај.
XS
SM
MD
LG