Достапни линкови

Авганистан - повлекување на американските трупи


Aмериканската војска во Авганистан соопшти дека првите од 10 те илјади трупи кои постепено треба да ја напуштат земјата оваа година заминаа за САД.
Целосното повлекување, според планот на Претседателот Барак Обама треба да биде завршено во 2014 година.
XS
SM
MD
LG