Достапни линкови

Барак Обама - за долгот размислете до утре


Американскиот Претседател Барак Обама ги одложи за денеска преговорите со конгресните лидери со цел да им даде време да размислат за планот за акција како да се деблокираат разговорите за зголемување за кратење на дефицитот и за буџетскиот должнички лимит.
Обама на републиканците и демократите им даде време до утре да ги разгледаат нивните позиции.
Портпаролот на Белата Куќа Џеј Карни изјави дека договорт за висината на долгот мора да сепостигне што поскоро за да се прати сигнал до пазарате дека САД нема да паднат финансиски.
XS
SM
MD
LG