Достапни линкови

Ќе ја избегне ли Италија должничката криза


Анти владини демоснтрации пред Парлемнтот во Рим - 14.07.11
Долниот дом на италијанскиот Парламент денеска ќе гласа за клучниот пакет од 70 милијарди евра коју треба да ги убеди инвеститорите дека третата по големина економија во еврозоната нема да влезе во должничка криза.
Во Сенатот овие мерки заштедење минаа со 161 – 135 гласа.
Судбината на италијанската економија е клучна за европските надежи за пораз на должничката криза.
XS
SM
MD
LG