Достапни линкови

НАТО ќе истражува дали имало цивилни жртви во Кост


Нато денеска соопшти дека ќе ги истражи тврдењата на авганистанците оти 6 цивили се убиени вчера за време на воена операција против Хакани - мрежа поврзана со Ал Каеда.
Провинциските власти соопштија дека при операциите во Кост се убиени и еден учител и едно 11-годишно девојче.
Истрага нареди и Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG