Достапни линкови

Сирија под сомнение за тајна нуклеарна централа


Набљудувачкото тело на Обединетите Нациии го информираше Советот за Безбедност за сомнителните сириски нуклеарни активности. Членовите на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија гласаа во јуни за да ја пријават Сирија на Советот. Западните земји сметаат дека состанокот на агенцијата кој се оддржа зад затворени врати укажува дека Сирија има тајна нуклеарна централа.
XS
SM
MD
LG