Достапни линкови

Никола Тодоров се сели во министерството за здравство


Никола Тодоров е новиот министер за здравство, а Министерството за надворешни работи ќе го води Никола Поповски, потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во новиот владин состав остануваат вицепремиерите Зоран Ставрески и Владимир Пешевски, како и министрите за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и за култура Елизабета Канческа Милевска.
XS
SM
MD
LG