Достапни линкови

Папандреу-следните денови важни за иднината на Грција и еврозоната


Грчкиот премиер Јоргос Папандреу
Грчкиот премиер Јоргос Папандреу на денешната седница на Влада рече дека „следните денови ќе бидат исклучително важни за иднината на Грција и на еврозоната“. Тој наведе дека во последните денови „се менуваат работите во Европската унија“. Папандреу повторно упати критики до агенциите за кредитни рејтинзи, кои го намалија рејтингот на Грција и на Поругалија и покрај неодамна прифатените економски мерки.
Агенцијата „Фич“ вчера за три степени го намали креедитниот рејтинг на Грција.
XS
SM
MD
LG