Достапни линкови

Рекордно висока стапка на инфлација во Белорусија


Минск
Стапката на инфлација во Белорусија достигна највисоко ниво во последната деценија, соопштија тамошните власти. Белорускиот министер за економија, Игор Фомин денеска изјави дека цените на произвдите се зголемиле за повеќе од 36 проценти од почетокот на годината.
XS
SM
MD
LG