Достапни линкови

Почина германскиот медиумски магнат Лео Кирш


Поранешниот германски медиумни магнат Лео Кирш почина денеска на возраст од 84 години, соопштија од неговото семејство. Кирш ја изгради медиумската империја, која вклучуваше телевизии, издавачки куќи, компанија за филмски права, а магнатот поседуваше и мнозински дел од акциите во Формула еден. Империјата се распадна во 2002-та по милионските загуби.
XS
SM
MD
LG