Достапни линкови

Либан-ослободени седуммина Естонци кои беа во заложништво


Бејрут
Седуммина Естонци кои четири месеци се држеа во заложништво во Либан, денеска се ослободени и биле предадени во француската амбасада во Бејрут, соопштуваат властите во Естонија. Од министерството за надворешни работи соопштуваат дека нивните државјани биле ослободени со воена операција. Заложниците биле со добро здравје. Тие денеска треба да се вратат во Естонија.
XS
SM
MD
LG