Достапни линкови

Бомбаш се разнесе во џамија при молитва за Вали Карзаи


Погребна церемоинија за Ахмад Вали Карзаи
Бомбаш самоубиец се разнесол во џамија во Кандахар за време на молитва за Ахмад Вали Карзаи - убиеноот брат на Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи.
Според првичните извештаи, при тоа загинале 4, а биле ранети 13 лица.
На молитвата имало и владини преставници. Вали Карзаи, кој беше убеин во својот дом, беше лидер на Советот во Кандахар.
XS
SM
MD
LG