Достапни линкови

Белорусија - Револуција низ социјалните мрежи


Belarus - "Revolution through a social network" flash mob in Vitsebsk, 13Jul2011
Во Белорусија вчера биле затворени десетици лица кои зеле учество во анти – владините протести во Минск и други градови.
Протестите се организирани од Интернет група – Револуција низ социјалните мрежи.
Режимот на Александар Лукашенко превзеле мерки и со блокада на интернет пристапот.
XS
SM
MD
LG