Достапни линкови

Се уште не се знае кој стоји зад нападите во Мумбаи


India
Индискиот министер за внатрешни работи изјави дека засега истрагат не покажала кој стои зад бомбашките напади вчера во Моумбаи.
Паланиапан Шидамбарам изјави дека трите симултани напади во три дела на градот биле териристички акт.
Во нападоте загинаа 17, а биле ранети 131 лице.
XS
SM
MD
LG