Достапни линкови

Хилари Клинтон во нова дипломатска мисија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска ја започнува својата дипломатска мисија во чии рамки ќе ги посети Турција, Грција, Индија и Индонезија.
Во Истамбул, Клинтон ке учествува на состанокот на Контакт групата за Либија и блиско источните напори за мир.
Во Атина ќе разговара за финансиската криза на Грција.
Во Индија ке учествува на американско – индискиот стратегиски дијалог, а во Индонезија, Хилари Клинтон ќе учествува на Југо-источната азиска конференција за безбедност.
Таа планира да направи и кратки посети на Хонг Конг и Кина.
XS
SM
MD
LG