Достапни линкови

Авганистан - 15 насто пораст на цивилните жртви


Kabul
Мисијата на ОН во Авганистан соопшти дека бројот на убиените цивили во земјата за првите 6 месеца пораснал за 15 насто за што одговорноста е на талибанските напаѓачи.
Според УНАМА, талибанците се одговорни за 80 насто од цивилните жртви, а во НАТО нападите загинале 14 насто од жртвите.
XS
SM
MD
LG