Достапни линкови

Во експлозиите во Мумбаи најмалку 8 загинати


Архива
Најмалу 8 луѓе загинале, а 70 се повредени во три одвоени експлозии во индискиот град Мумбаи, потврди полицијата. Експлозиите одекнале речиси во исто време, во финансискио центар на градот. Не се знае дали експлозиите се дел од терористички напад. Индија стравува од терористички напади, особено откако во Мумбаи во ноември 2008 година во терористички напад загинаа 166 луѓе
XS
SM
MD
LG