Достапни линкови

Индија-три експлозии одекнале во Мумбаи


Мумбаи
Три експлозии одекнале денеска во центарот на индискиот град Мумбаи. Полицијата ја потврди само експлозијата во областа Дадар на југот од Мумбаи, а другите две се уште не се потврдени. Не се знае дали експлозиите се дел од терористички напад. Според извештаите, најмалку десетина луѓе се повредени во експлозија на автомобил бомба во Дадар.
XS
SM
MD
LG