Достапни линкови

Нов биланс-најмалку 101 жртва по несраќата во Волга


Луѓе оставаат цвеќе за жртвите
Најмалку 101 човек се удавиле, а дваесетина и понатаму се водат за исчезнати по потонувањето на туристичкиот брод во реката Волга во руската република Татарстан, соопшти министерството за вонредни ситуации. Од министерството соопштија дека немаат точни податоци колку луѓе имало вкупно на бродот, иако претходно се оперираше со бројката 208. Веднаш по потонувањето се спасени 79 луѓе.
XS
SM
MD
LG