Достапни линкови

Властите во Белорусија укинаа тужби против два весници


Властите во Белорусија ги укинаа тужбите против два независни весници. Министерството за информации во април поднесе тужби против „Наша нива" и „ Народнаја волиа“ за погрешно покривање на некои настани, како на пример бомбашкиот напад на метрото во Минск, кој се случи на 11 април. Денеска властите соопштуваат дека тужбите се повлечени, но не даваат објаснување зошто.
XS
SM
MD
LG