Достапни линкови

Обама со поостра реторика против Асад


Амбасадата на САД во Дамаск
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загуби легитимноста, бидејќи не успеа да ја предводи демократската транзиција. Сепак, Обама експлицитно не побара од Асад да ја напушти власта. Ваквата поостра реторика следеше откако приврзаниците на Асад ги нападнаа амбасадите на Соединетите држави и на Франција во Дамаск.
XS
SM
MD
LG